Aranžace kuchyni – praktické tipy a nápady

Posted on 21/06/2018 4:26pm

Kuchyň je samozřejmě nesmírně důležité místo v každém bytě. Každý traví nějakou dobu v kuchyni, zároveň když vaření jídel je pro tu osobu obrovská vášeň anebo prostě zvolí ohřát rychlé občerstvení, z tohoto důvodu určitě stojí se stárat o funkčnost a estetiku kuchyni – tehdy připravování jídelnička dává větší radost, a pozvaní přátelé mají pozitivní první dojem. V dnešní době nejlépe si přesvědčit osobně, jak krásné výsledký můžou dát kvalitní fototapety do kuchyně, které návrhují věhlasné a zkušené firmy.


káva tapety
Source: pixabay
Je to typ dekorace, který neobsazuje vůbec prostor (protože se nachází na zdi), ale může snadně dát takový optický vjem. Populární fototapety do kuchyně mají zároveň klasické vzory, představující ovoce a zrna např. , a vysoce novodobé – můžou obsahovat abstraktní vzory, kopie znamých malířských děl anebo fotografií a báječné scenérie. Objednavatelé často mají možnost vlastnit takové fototapety prostě na zákazku a zvolit sami barvy, tematiku a rozměr, z tohoto důvodu přizpůsobení takových dekorací do vkusů klientů je velice jednoduché – výběr designů je opravdu obrovský.Díky fototapetám je možné rychle změnit prázdný prostor v půvabný retro nebo útulný lidový styl a hodně dalších stylů – na fototapetě se může nacházet skoro všechno, co si zvolí klient. Důležitý klad používaní fototapety do kuchyně je trvalost, silný výsledek dekorativní jenž esteticky ovlivňuje kuchyni, ale absolutně neomezuje jeji prostoru, a velké množství látek, ze kterých jsou vyráběné.


citrón fototapety
Source: pixabay
Fototapety do kuchyně jsou výrobky na podstatě papíru, vinylu, korku aj. – díky tomu asi každý může najit něco dobrého a autenticky jedinečného. Díky fototapetě je možné obdržet velmi intenzivní barvy buď precizní tonování – dává možnost to vysoce moderní a odolný tisk. Příjemný dojem v kuchyni dávají rozmanité přírodní vzory – např. makrofotografie ovocí (zároveň místních a exotických), květin, koření, zrnek kávy – působí to hlavně útulnost. Jestli někdo má raději industriální styl, hned najde rovněž fototapety obrazující syrové cihly, mílovnici umění samozřejmě budou spokojení z kopií legračních Arcimboldových děl. Vzdálené vyhlídky jsou rovněž v kuchyni skvělým nápadem, protože účinně zvětšují dojem prostornosti. Montáž fototapety je velmi intuitivní - demural dekorací na stěnu, ale vyžaduje trochu manuálních schopností, aby byly pevně a opatrně nalepené.

Tags: fotografie, firmy, dekorace, kuchyni