Co patří k nejdůležitějším věcem na statku? Jakostní nádrže!

Posted on 09/02/2019 12:31am

Výnosné pěstování rostlin vyžaduje spoustu chytrých investici a nákladů. Naštěstí dnes statkáři mají k dispozici mnoho skvělých technických řešení, které nejen zjednodušují práci na poli, ale také výrazně snížují spotřebu vody, chraní životní prostředí a šetří finanční prostředky.


osiedle
Author: Włodarzewska S.A.
Source: Włodarzewska S.A.


Velmi důležitým elementem výbavy každé moderní farmy jsou určitě různé typy nádrží. Při pěstování obilovin se totiž používá mnoho substanci, které je třeba někde skladovat.


Nikdo si dnes nedokáže představit výnosné pěstování zeleniny či obilí bez hnojiv, čili směsi látek, kterých hlavním účelem je zlepšení růstu rostlin a získání krásných, velkých a chutných plodů. Hnojivá lze rozdělit do několika skupin: jsou kapalná a tuhá, statková a minerální, jednosložková a vícesložková, kyselá, zásadITá či neutrální. Bezpečné skladování a přepravování tekutých hnojiv umožňují jakostní nádrže. Stacionární nádrže se vyrábí především ze smaltovaných plechů, zatímco převozní nádrže jsou většinou vyráběný z kvalitního plyethylenu, který je trvaly a nepodléhá korozi. Konstrukce převozních nádrží jsou velmi lehké, díky čemu přeprava hnojících směsi je snadnější.
tkanina
Author: Duravit
Source: Duravit


Každá moderní farma mělo by být rovněž vybavené nádrží na dešťovou vodu. Tyto nádrže mají za úkol akumulovat srážkovou vodu, kterou lze potom použít na zalévání našich záhonů ze zeleninou či trávníků.


V nabídce specializováných obchodů jsou k dostání plastové nádrže, kingspan-Enviro nádrže z betonu a z sklolaminátu, přičemž odborníci jsou shodní: nejlepší variantou je rozhodně první ze zmíněných typů. Plastové nádrže jsou mnohem lehčí než ty vyrobený z betonu, mají mimořádnou životnost a jejich instalace je velmi snadná. Investice do plastové nádrže na dešťovou vodu se určitě vyplatí!

Tags: stal, IT, Průmysl