Dekorace interiérů – jak úžásně a prakticky vydekorovat okna

Posted on 05/02/2018 4:26pm

Okna pokáždé patří k docela podstatním věcem v každých interiérech. Nejenom během dne dávají hlavní zdroj světla a vpustí dovnitř čerstvé ovzduší, ale rovněž nejednou stanoví jediný směr, na jenž člověk se může dívat, když si přeje kouknout na nějaké vzdalené místo. Dobře zvolená okna můžou také skvělé ovlivnit prostor – dát mu trochu přátelské nálady, vizuálně zvětšit buď překvapit pozoruhodnými dekoracemi. Z těchto přičin v dnešní době velice populární jsou různé sezónní dekorace oken.


interiér
Author: Wicker Paradise
Source: http://www.flickr.com
Nejen úžásně vyzdobí prostor, ale i můžou zdůrazňovat aktuální roční období anebo nějaký zajímavý styl pokoje. Těžké a módní závěsy a světlé, poloprůzračné záclony, nebo úplně krycí rolety? Vícebarevné nebo držící se jedné stejné barvy? Moc záleží nejenom na vkusu klientů, ale rovněž na používaní v praxi – na nedostatek světla, např. vzhledem k umíštění prostoru buď jednoduše zimní období, trefnější budou dekorace oken světlé a průzračné, a během léta, aby v stavbě nebylo rovněž příliš horko, skvělou volbou budou temnější a krycí dekorativní doplňky.

Menší přílohy, na příklad maličké dekorativní závěsy anebo sponky na záclony, jsou také doporučované v domácích interiérech – vypadají docela přátelsky a umí dát pozoruhodný rys pravděpodobně všemu, co se nachází v pokoji. Nyní existuje celá řáda způsobů na neobvyklou metamorfózu celého pokoje – co je někdy potřebné nejenom v bytě, ale rovněž restauraci anebo hotelu. Tam také nestojí bagatelizovat rolí dekorací okenních – občas i nejzhezčí pohledy můžou vypadat zajímavěji, když jsou perfektně dekorované.


Nejdůležitější je, dekorovat prostor tak aby držet poměry – třeba v nevelkém pokoji těžké dekorace můžou být příliš tíživé, a tam lepší budou mírne záclony bez velkého množství hustých vzorků. Je moc pozoruhodných typů mnohých stylů, ale k zajímavým trendům ve výzdobě interiérů a dekorování jsou style skandinávský, victorian a opatrné smíšení dalších stylů. Moc vážný činitel, jenž nejlépe vzít v úvahu v průběhu výběru vybavení a okenních dekorací, je rozhodně rovněž barva – zimní barvy, fialová buď růžová, mají uklidňující vliv na člověka, a teplé dodávají více energie.

Tags: okna, dekorace