Nejkrásnější dekorace na zdi – co nejlépe vybrat do záchodu

Posted on 19/11/2015 4:07pm

Výzdoba záchodu anebo koupelnového interiéru je určitě nějaká výzva. Úvodním krokem je určitě počítat plochu a typy zařízení. V případě věřejného nebo podobného záchodu, tř. hotelového nebo posilovně, budou to určitě úplně jiné předměty – v soukromém záchodě nemusí nikdo stavět dodateční dvířka, zřídka také se tam nachází sušiče ruk.

Také v individuálních záchodech nejednou se nachází více nábytku, především když záchod je spojený s koupelnou. Další kroky jsou stavba, kladení dlažby nebo jiné podlahy. Většinou aranžmá záchodu končí dekorováním, ale absolutně není to nejmíň klíčový krok, ale důležitý činitel který má silný vliv na pocit prostoru, náladu a samozřejmě vzhled záchodu.zařízení
Author: Brent Eckley
Source: http://www.flickr.com
Dekorace na zeď musejí ve záchodech a koupelnách splňovat několik podmínek. Nejdůležitější je odolnost proti vodě – pokud není to splněné, dekorace nejenom ztratí úžásný vzhled, ale hned se stanou dobrou kultivačním mediím pro bákterie buď hmyz. Na štěstí, dnes rozmanité obchody a další podníky návrhují dost dekoraci na zdi do záchodů a koupelen, aby každý mohl najit něco dobrého pro svoje potřeby. Například moderní obrazy na zeď, tj. fotky buď grafiky vyraběné na luxusním malířském platně, můžou vypadat velice hezky. Jestli jde o větší dekorace nástěnné, fototapety anebo tradičné tapety rovněž jsou velmi dobrým řešením – v dnešní době vzory, v perfektní rozlišení, můžou být vytisknuté na zvláštních platnech odolných proti vodě. Takové dekorace jsou velice univerzální a můžou se nacházet zároveň ve věřejných a individuálních záchodech – jen v tomto prvním případě doporučovaná je větší rozměr dekorací.

Jiné pozoruhodné dekorace na stěnu do záchodu jsou i dostupné v nejrozmanitějších barevních verziích a patří k ním třeba dlaždice na zeď, dekorační mozaiky, aranžace z cihly buď kamenu. Ve věřejných záchodech velmi elegantní je i luxusní ocel a mramor nebo jej hezká imitace. V dnešní době velice pozoruhodné účinky jsou dosažitelné díky veselým a kontrastujícím barvám – úžásně se prezentuje nejen tradiční modrá a fialová, ale i oranžová, žlutá, rudá a barva písku. O zajímavých možnostech novodobých nástěnných dekorací do záchodů nejlépe si přesvědčit na vlastní oči – na webových stránkach se nachází obrovské množství vzorů a fotek hotových prostorů.

Tags: dekorace, koupelnou, mozaiky