Shabby chic – útulný a zajímavý druh stylu retro a nejlepší nápad v ložnici

Posted on 05/02/2018 4:26pm

Nyní, mezi rozmanitými styly které se označují vysokou poptávkou každý může podívat se na zajímavou módu na retro. Tento účinek je možné obdržet díky různorodým způsobům, dokonce když jsou použité dnešní látky – třeba styl vintage dávají dekorativní záclony, okouzlující obrazy a figuríny, buď elegatní nádobí a jiné stylové dekorativní přílohy. Nestojí, avšak, podcenit klíčovou roli, jakou dává rovněž vymalba stěn a trefný nábytek. Proto, během planování vybavení ložnici, nejlépe přemýšlet, jak by vypadal styl shabby chic.

nábytek
Author: Tracey & Doug
Source: http://www.flickr.com
Shabby chic se charakterizuje vysokým, skoro barokním množstvím výzdob, účinkem umělé starnutí látky, a kromě toho docela světlými barvámi. Ta estetika může proměnit každou ložnici v romantický a příjemný koutek. Okouzlující také vypadá v dětské ložnici pro maličkou holku. Je to ve velkém měřitku nejlepší volba pro ty osoby, které mají radé estetika retro, “lolita“, buď jednoduše něco nápaditého.Charakteristické dekorační přílohy pro shabby chic je nábytek zdobený technikou decoupage, hezké porcelánové panenky, široké záclony, bohatě zdobené postele a krásný porcelán. V shabby chic je klíčový přístup k látce – je velice důležité, aby všechny textury, zvláště nábytku, byly charakteristické a měly svůj vlastní rys. Aby takový styl obdržet, nábytek a některé dekorativní přílohy se potahuje několika vrstvámi barev nebo lesku, a potom vědomé, opatrné protírání. Kvůli tomu asi není vůbec možné splést ten styl s čímkoliv ostatním.

Ačkoliv nábytek shabby chic zdánlivě je velmi citlivý na poškození, je to pouze iluze – soudobá technologie dává mu dobrou úroveň odolností a pohodlí, a pravděpodobně nic nepůsobí tak romantické nálady jako ložnice vybavená v té estetice. Perfektně zvolené dekorace a zařízení shabby chic můžou okouzlit dokonce velké skeptiky – rovněž, protože se charakterizují různorodostí a mezi ními skoro každý najde něco vhodného pro sebe. Během výběru dekorací pro ložnici ve stylu shabby chic nejlépe vědět, že pozoruhodné inspirace kompletních prostorů jsou nejednou dostupné na webu – například na profesních stránkách, katalogech a návrhách obchodů věnovaných populátním dekoracím nebo designu interiérů.

Tags: styl, estetika